თიბისი კაპიტალის ორგანიზებით, თბილისში უკვე მეორედ ტარდება კაპიტალის ბაზრების საერთაშორისო კონფერენცია, რომელიც აერთიანებს მსოფლიოს წამყვან ფინანსურ ინსტიტუტებსა და კაპიტალის ბაზრების მთავარ მოთამაშეებს საქართველოდან და უზბეკეთიდან. 2024 წელს ჩატარებულმა პირველმა კონფერენციამ აჩვენა, რომ ეს ღონისძიება ერთჯერად ფორმატს სცდებოდა და რეალური პოტენციალი ჰქონდა, ჩამოყალიბებულიყო რეგიონალურ პლატფორმად ინვესტორებისთვის, ემიტენტებისთვის, საინვესტიციო ბანკებისა და საჯარო სექტორის წარმომადგენლებისთვის. ამ ხედვის გაგრძელებაა საერთაშორისო პარტნიორების, მათ შორის J.P. Morgan-ის, აქტიური ჩართულობა წლევანდელ, უკვე გაფართოებულ რეგიონულ ფორმატში.
კონფერენციის ერთ-ერთი მთავარი სპიკერია J.P. Morgan-ის მმართველი დირექტორი სტეფან ვაილერი, რომელიც საქართველოში თიბისი კაპიტალის მოწვევით ჩამოდის და რომელთანაც რეგიონისა და საქართველოს პოტენციალზე ვისაუბრეთ.
სტუმარი: სტეფან ვაილერი - J.P. Morgan, მმართველი დირექტორი;
ინტერვიუერი: გიორგი ისაკაძე - BMG, გენერალური პროდიუსერი;