ბიზნესის დაწყება ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი გადაწყვეტილებაა, რომელსაც ადამიანთა უმეტესობა ცხოვრების სხვადასხვა ეტაპზე იღებს. თუმცა, მეწარმეობის გზაზე პირველი ნაბიჯის გადადგმა ბევრს აშინებს. ადამიანები ხშირად ფიქრობენ, რომ ბიზნესის რეგისტრაცია ხანგრძლივ, ბიუროკრატიულ პროცესებს უკავშირდება. თუმცა, ეს ასე აღარაა.
საქმიან დილას სტუმრობს თორნიკე კუპრაშვილი, საქართველოს ბანკის მცირე და საშუალო ბიზნესის მიმართულების ხელმძღვანელი. თორნიკეს იცნობს საქმიანი საზოგადოება. ის მრავალწლიანი გამოცდილებით საქართველოს ბანკში ხელმძღვანელობს პროექტებს, რომლებიც მცირე და საშუალო ბიზნესს ფინანსური სერვისებით უზრუნველყოფს, ყოველდღიური ბანკინგის გამარტივებასთან ერთად. მისი ხელმძღვანელობით ბანკმა ბოლო წლებში აქტიურად დანერგა ინოვაციური ინსტრუმენტები, რომლებიც ბიზნესს საშუალებას აძლევს სწრაფად და მარტივად მართონ ფინანსები, ჩაერთონ სახელმწიფო პროექტებსა და ტენდერებში, ასევე გაზარდონ ოპერაციული ეფექტურობა ინვოისებისა და გადარიცხვების მართვის თანამედროვე საშუალებებით.