ალეკო ელისაშვილი - თეა წულუკიანის ფეხის ბაკუნზე არავინ აპირებს მისვლას - დროებითი საგამოძიებო კომისია ვერაფერს გამოიძიებს
პოლიტიკური სივრც :
გია ხუხაშვილი - მზია ამაღლობელის „ქეისში“ არ არის მხოლოდ სახელმწიფო პოლიტიკის საკითხი, მას პირადი ვენდეტის განზომილებაც აქვს შეძენილი - ამაღლობელი სისტემური დანაშაულის აისბერგის წვერია, შემდეგი უარესი იქნება
ნათია მეზვრიშვილი - მზია ამაღლობელი უნდა იყოს გარეთ - ეს საქმე უნდა შეწყდეს, საერთოდ არ უნდა მიმდინარეობდეს მის მიმართ სისხლის სამართლის დევნა
ალეკო ელისაშვილი - მეც მაქვს კითხვა, სად არის გიორგი გახარია - მოდი, შე დალოცვილო და გვითხარი, რასაც ფიქრობ - რა არის ეს, რა პრანჭვაა? მოდი, დაჯექი კაცურად, განსაცდელშია ქვეყანა
გიგი წერეთელი - არ არის ლოგიკური, როდესაც “ქართული ოცნება”, რომლის პოლიტიკამ მძიმე შედეგებამდე მიგვიყვანა, 12- წლიანი მმართველობის შემდეგ არჩევნებში იღებს ყველაზე მეტ ხმას
კახა ქემოკლიძე - თუ პარლამენტმა საერთაშორისო ლეგიტიმაცია შეიძინა, თუკი დადასტურდა, რომ შედეგი არ იყო მანიპულირებული, რაც არის აბსურდი, რა თქმა უნდა, განსხვავებული მიდგომა ექნება ყველას
გიგა ბოკერია - საქართველოს არჩევნებს მწვავე შეფასებები მოჰყვა დასავლელი პარტნიორებისგან, რაც ძალიან ცუდია, რადგან ეს განსაზღვრავს იმას, როგორი იქნება თავისუფალი სამყაროს დამოკიდებულება ჩვენი ქვეყნის მიმართ, ვიდრე ივანიშვილის რეჟიმია
ზვიად ძიძიგური - ბილბორდებზე უწერიათ: „ღირსებით, მშვიდობით ევროპაში“, მეორე მხარეს კი სიძულვილის ენით გაჟღენთილი პლაკატები აქვთ დახატული, ოპოზიცია ხელისუფლებასთან შედარებით უცოდველი კრავია
თამარ კორძაია - იმედი მაქვს, პერსონალურ მონაცემთა ინსპექტორი დაინტერესდება და გააკეთებს განცხადებას, რომ ვისაც წაართვეს პირადობის მოწმობა, დაბრუნებული აქვს
გიორგი კალანდარიშვილი - PACE-ს დეკლარაცია კი შესაძლოა, იყოს არასწორი გზავნილების შედეგი
“ისრაელის სახელმწიფო აპირებს მსოფლიომ იცოდეს რა მოხდა: მათ შორის ის 40 მოკლული ჩვილი, რომელთაგანაც ნაწილს თავი აქვს მოკვეთილი,“ - ლაშა შაყულაშვილი
„ღაზაში ჰუმანიტარული კატასტროფა უნდა გამოვიწვიოთ, უნდა ავაკვნესოთ ის ხალხი, ისევე, როგორც კვნესიან ჩვენი დედები,“ - ციონ ალონი
„ერთი წამითაც არ მეპარება ეჭვი, ბატონი ტურავა ხვალ გვეტყვის რომ პრეზიდენტმა კონსტიტუცია დარღვია. ალბათ ბათუმში სადმე სხედან და ხვალინდელ გადაწყვეტილებას წინასწარ ქეიფობენ,“ - ალეკო ელისაშვილი
“ოცნებას ეშინია რომ სტატუსს ვერ მიიღებს, თუ არ მიიღებს იქნება უკმაყოფილება და ახლა ცდილობს ნიადაგი შეამზადოს,“ - ანა დოლიძე