საქართველოში უცხოელ სტუდენტთა რაოდენობა გაიზარდა - ამის შესახებ საქსტატის მიერ გამოქვეყნებულ ახალ კვლევაში ვკითხულობთ. საქართველოში ამ ეტაპზე 37 000-ზე მეტი სტუდენტი სწავლობს, რაც სტუდენტების ჯამური რაოდენობის 20%-ია. რამ განაპირობა ქვეყანაში ბოლო წლებში უცხოელი სტუდენტების რაოდენობრივი ზრდა, რომელი ქვეყნების მოქალაქეები ირჩევენ საქართველოს სასწავლებლად და არის თუ არა შემაფერხებელი ფაქტორები, რაც უცხოელი სტუდენტების საქართველოში ჩამოსვლას აფერხებს? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
❄️დიდი თოვლის კრიზისი - ვინ არის პასუხისმგებელი? სტუმრები:
ევროპარლამენტმა შეიძლება ითქვას ყველაზე ვრცელი და მკაცრი რეზოლუცია მიიღო. ამ რეზოლუციით ევროკავშირის სამიზნე ივანიშვილის მაცოცხლებლები, რეჟიმის დასაყრდენებია ჩვენს ქვეყანაში და საკმაოდ ვრცელი და სხვა სიებთან შედარებით, მნიშვნელოვნად გაფართოებული ჩამონათვალიც აქვს იმ ადამიანების, რომლებიც უნდა დასანქცირდნენ. თუმცა, მას სარეკომენდაციო ხასიათი აქვს და სანამ სლოვაკეთი და უნგრეთი ქართულ ოცნებას მხარს უჭერენ, ინდივიდუალური სანქციები რეალობა ვერ გახდება. რა ფასი აქვს ამ რეზოლუციას? სტუმარი: გიორგი მელაშვილი - ევროპულ-ქართული ინსტიტუტის თავმჯდომარე; #საქმიანიდილა-ს #ანალიტიკა ელენე კვანჭილაშვილთან ერთად #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
#ანალიტიკა - ელენე კვანჭილაშვილის პროლოგი 07 თებერვალი; მოგწონთ, როგორც იგუგლება საქართველო? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia