ბენიამიმ ნეთანიაჰუს განცხადებით, ის მზადაა, რომ მიაღწიოს შეთანხმებას რომელიც მძევლების გათავისუფლებას შეეხება
BBC-ის ინფორმაციით, ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაცას, მიანმარში მიწისძვრის დაზარალებული მოსახლეობის დასახმარებლად 8 მილიონი ამერიკული დოლარი სასწრაფოდ ესაჭიროება
მიმდინარე პროცესებს გადაცემაში "დღის ნიუსრუმი" „გახარია საქართველოსთვის“ ერთ-ერთი წევრი ლევან გოგიჩაიშვილი და „ერთიანობა ნაციონალური მოძრაობის“ წევრი ირაკლი ფავლენიშვილი აფასებენ
კანადაში ყინულის შტორმის გამო ასობით ათას ადამიანს ელექტროენერგიის მიწოდება შეუწყდა
დიდი ბრიტანეთის პრემიერმა, კირ სტარმერმა და აშშ-ის პრეზიდენტმა, დონალდ ტრამპმა გაერთიანებულ სამეფოსა და აშშ-ს შორის ეკონომიკური შეთანხმების შესახებ პროდუქტიული მოლაპარაკებები ჩაატარეს
დონალდ ტრამპის განცხადებით, უკრაინის პრეზიდენტს, ვოლოდიმირ ზელენსკის იშვიათი მინერალების შესახებ მნიშვნელოვან შეთანხმებაზე უარის თქმა სურს
ვოლოდიმირ ზელენსკის განცხადებით, უკრაინაზე რუსული თავდასხმების გეოგრაფია და მისი სისასტიკე ყოველდღიურად აჩვენებს, თუ რამდენად უგულებელყოფს დიპლომატიას ვლადიმირ პუტინი
საოკუპაციო რეჟიმის მიერ უკანონოდ დაკავებული ირაკლი ბებუა თავისუფალია და ცენტრალური ხელისუფლების მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე იმყოფება