სერბეთის ოთხ ქალაქში მასობრივი საპროტესტო გამოსვლები გაიმართა
მიანმარში, სადაც დამანგრეველმა მიწისძვრამ ასობით ადამიანის სიცოცხლე შეიწირა, დაღუპულთა ხსოვნას წუთიერი დუმილით პატივი მიაგეს და ქვეყანაში ხუთდღიანი გლოვა გამოაცხადეს
სურსათის ეროვნულმა სააგენტომ თბილისში სოფელ შინდისში, ფიზიკური პირის კუთვნილ ობიექტზე, ცხოველთა არალეგალური სასაკლაო გამოავლინეს
საქართველოს პროკურატურამ, პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის კანონიერი მოთხოვნის შეუსრულებლობის ფაქტზე მამუკა ხაზარაძეს ბრალდება წარუდგინა - რას აცხადებს მამუკა ხაზარაძე
კანონის პროექტი, რომელიც მაუწყებლებს უცხოეთიდან დაფინანსების მიღებას უკრძალავს, პარლამენტმა საბოლოო მოსმენით დაამტკიცა - რას ითვალისწინებს მიღებული კანონის პროექტი
ვალერი არქანიას სახელობის არტგალერეაში ვიქტორ სანეევის სახელობის სტიპენდიატების დაჯილდოება გაიმართა
„ქართულმა ოცნებამ“ კანონპროექტი დააინიცირა, რომლის თანახმადაც, საკონსტიტუციო სასამართლოს შეეძლება აკრძალოს პარტია, რომლის გაცხადებული მიზანი და პერსონალური შემადგენლობა მის მიერ უკვე აკრძალული პარტიის საქმიანობის არსსა და შემადგენლობას გაიმეორებს - რას აც
სალომე ზურაბიშვილის გაჟღერებული განცხადებები აქციაზე და გამოხმაურება პოლიტიკურ სპექტრში
სალომე ზურაბიშვილი ბრიტანეთის პარლამენტის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტს სიტყვით მიმართავს - რა მოლოდინბია პოლიტიკურ სპექტრში
სალომე ზურაბიშვილის განცხადებით, საზოგადოებასა და ოპოზიციას საკუთარი მიზნების მისაღწევად, მუდმივ პროტესტთან ერთად, ე.წ „წინააღმდეგობის პლატფორმის“ შექმნა სჭირდება - რას აცხადებენ დეპუტატები
გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა კახეთში დიდი ოდენობით ხე-ტყის უკანონო მოპოვება-ტრანსპორტირების ფაქტი გამოავლინეს
თბილისის საქალაქო სასამართლოში პოლიტიკური ნიშნით დევნის ფაქტზე ბრალდებულ, "ძლიერი საქართველოს" ერთ-ერთი ლიდერის ალეკო ელისაშვილის საქმეზე სხდომა მიმდინარეობს - რას აცხადებს ოპოზიციონერი პოლიტიკოსი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვა ბრალდებით, წარსულში მსგავსი დანაშაულისთვის არაერთხელ ნასამართლევი პირი დააკავეს