მეტი სიახლეებისთვის გამოგვიწერეთ სოციალურ ქსელებში: http://trialeti.ge https://www.facebook.com/trialeti.org https://www.youtube.com/@trialeti-tv-radio/featured https://www.facebook.com/NewDaytimeTrialeti #მედია #თრიალეთი #სიახლეები #ახალიამბები #გორი #შიდაქართლი
მეტი სიახლეებისთვის გამოგვიწერეთ სოციალურ ქსელებში: http://trialeti.ge https://www.facebook.com/trialeti.org https://www.youtube.com/@trialeti-tv-radio/featured https://www.facebook.com/NewDaytimeTrialeti #მედია #თრიალეთი #სიახლეები #ახალიამბები #ბაკურიანი
ამის შესახებ რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა ირაკლი ქარსელაძემ ქალაქ ხაშურში წყალმომარაგების მიმდინარე სამუშაოების დათვალიერების შემდეგ განაცხადა. მეტი სიახლეებისთვის გამოგვიწერეთ სოციალურ ქსელებში: http://trialeti.ge https://www.facebook.com/trialeti.org https://www.youtube.com/@trialeti-tv-radio/featured https://www.facebook.com/NewDaytimeTrialeti #მედია #თრიალეთი #სიახლეები #ახალიამბები #გორი #შიდაქართლი
რა როლი ეკისრებათ სახელმწიფოს და ბიზნეს ოპერატორებს სურსათის უვნებლობის უზრუნველყოფაში, როგორ გვეხმარება ევროკავშირი სურსათის უვნებლობის სტანდარტების დანერგვაში, რა უნდა იცოდნენ მოქალაქეებმა, საკვებთან დაკავშირებული საფრთხეების თავიდან ასაცილებლად, - ამ კითხვებს პასუხობს საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრის პროგრამის კოორდინატორი - ვახტანგ კობალაძე. ოფიციალური მონაცემებით, საქართველოში ყოველწლიურად სურსათით ადამიანის მოწამვლის ან დაავადების დაახლოებით 40 000 შემთხვევა აღირიცხება. სურსათი შეიძლება შეიცავდეს სხვადასხვა ქიმიურ ნივთიერებას, რომლის მოხმარების შედეგადაც ადამიანი შეიძლება ერთბაშად არ მოიწამლოს, მაგრამ ამ ნივთიერებების სისტემატური მიღების შემთხვევაში, შესაძლოა მას რაიმე მძიმე დაავადება განუვითარდეს. სურსათის უვნებლობაზე ყველაზე დიდი პასუხისმგებლობა თავად მწარმოებელს ეკისრება, მაგრამ მნიშვნელოვანია, რომ თითოეული ჩვენგანი ინფორმირებული იყოს სურსათის უვნებლობის საკითხებზე, რათა თავად შევძლოთ საფრთხის შემცველი სურსათისგან თავის დაცვა. ცხადია, ამგვარი საფრთხისგან 100%-ით თავის დაცვა შეუძლებელია, მაგრამ რაც უფრო ფრთხილად და ყურადღებით ვიქნებით, მით უფრო ნაკლებია სურსათით მოწამვლისა და დაავადების ალბათობა. სურსათის უვნებლობის დარღვევების აღმოჩენის შემთხვევაში უმჯობესია აცნობოთ სურსათის ეროვნულ სააგენტოს ცხელ ხაზზე 1501 სურსათის უვნებლობა ყველას პასუხისმგებლობა და უფლებაა! მეტი სიახლეებისთვის გამოგვიწერეთ სოციალურ ქსელებში: http://trialeti.ge https://www.facebook.com/trialeti.org https://www.youtube.com/@trialeti-tv-radio/featured https://www.facebook.com/NewDaytimeTrialeti #მედია #თრიალეთი #სიახლეები #ახალიამბები #გორი #შიდაქართლი
მეტი სიახლეებისთვის გამოგვიწერეთ სოციალურ ქსელებში: http://trialeti.ge https://www.facebook.com/trialeti.org https://www.youtube.com/@trialeti-tv-radio/featured https://www.facebook.com/NewDaytimeTrialeti #მედია #თრიალეთი #სიახლეები #ახალიამბები
მეტი სიახლეებისთვის გამოგვიწერეთ სოციალურ ქსელებში: http://trialeti.ge https://www.facebook.com/trialeti.org https://www.youtube.com/@trialeti-tv-radio/featured https://www.facebook.com/NewDaytimeTrialeti #მედია #თრიალეთი #სიახლეები #ახალიამბები #ისრაელი
მეტი სიახლეებისთვის გამოგვიწერეთ სოციალურ ქსელებში: http://trialeti.ge https://www.facebook.com/trialeti.org https://www.youtube.com/@trialeti-tv-radio/featured https://www.facebook.com/NewDaytimeTrialeti #მედია #თრიალეთი #სიახლეები #ახალიამბები #ისრაელი #ირანი
მეტი სიახლეებისთვის გამოგვიწერეთ სოციალურ ქსელებში: http://trialeti.ge https://www.facebook.com/trialeti.org https://www.youtube.com/@trialeti-tv-radio/featured https://www.facebook.com/NewDaytimeTrialeti #მედია #თრიალეთი #სიახლეები #ახალიამბები #
მეტი სიახლეებისთვის გამოგვიწერეთ სოციალურ ქსელებში: http://trialeti.ge https://www.facebook.com/trialeti.org https://www.youtube.com/@trialeti-tv-radio/featured https://www.facebook.com/NewDaytimeTrialeti #მედია #თრიალეთი #სიახლეები #ახალიამბები #ბრაზილია, #ავიაკატასტროფა
მეტი სიახლეებისთვის გამოგვიწერეთ სოციალურ ქსელებში: http://trialeti.ge https://www.facebook.com/trialeti.org https://www.youtube.com/@trialeti-tv-radio/featured https://www.facebook.com/NewDaytimeTrialeti
#მედია #თრიალეთი #სიახლეები #ახალიამბები #გორი #შიდაქართლი
2025 წლიდან ტექინსპექტირების ცენტრების მონიტორინგი იგეგმება, ასევე გაიზრდება ტექინსპექტირების საფასური #მედია #თრიალეთი #სიახლეები #ახალიამბები #გორი #შიდაქართლი