საქართველოს ძიუდოისტთა ნაკრებმა ავსტრიის გრანდ სლემზე გამოსვლა ტრიუმფალურად, 3 მედლით დაასრულა და კიდევ ერთხელ გაესვა ხაზი სპორტის ამ სახეობაში ჩვენს სიძლიერეს. სულ მალე სტარტს აიღებს თბილისის გრანდ სლემი, სადაც საქართველოს ძიუდოისტთა ნაკრები, რომლის სპონსორიც ისევე როგორც მთელი ოლიმპიური ნაკრების საქართველოს ბანკია, უძლიერესი შემადგენლობით წარდგება ტატამზე. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
TOP- ფეხბურთელები, რომლებიც ფეხბურთის თამაშამდეც მდიდრები იყვნენ #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
როგორ გარდაქმნა არნე სლოტმა “ლივერპული”? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ქალთა საერთაშორისო დღეს, 8 მარტს ვაკის საფეხბურთო ცენტრის მოედანზე საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციისა და უეფას თანამშრომლობით ახალი პროექტი "ფეხბურთი აერთიანებს - Football Unites" დაიწყო, რომლის ფარგლებშიც მონაწილეობას 70 დევნილი და ლტოლვილი ბავშვი იღებდა. აღნიშნული ინიციატივა საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციისა და გაეროს ლტოლვილთა სააგენტოს მხარდაჭერითა და “UEFA Football and Refugees Grant -ის დაფინანსების ფარგლებში ხორციელდება. რა თქმა უნდა სადაც სპორტი და ჯანსაღი ცხოვრების წესია იქ არიან ეროვნული ნაკრების ერთგული პარტნიორი კოკა კოლა და მაკდონალდსიც, რომლებიც პროექტის დასასრულს მონაწილე ბავშვებს თავიანთი პროდუქციით გაუმასპინძლდნენ. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ზამთრის სატრანსფერო ფანჯარაზე ბევრი ჩაშლილი გარიგება ვნახეთ, მათ შორის ქართულიც, როდესაც საბა გოგლიჩიძის ტრანსფერი "რომაში " ბოლო წამს ვერ შედგა. საფეხბურთო სკაუტები კი ცხადია ბაზარზე დაკვირვებას არ წყვეტენ და მომავალი ზაფხულისთვის კიდევ უფრო საინტერესო გარიგებებს გვპირდებიან, რა თქმა უნდა მათ შორის ქართულსაც. #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
ერთ დროს ესპანეთის ერთ-ერთი საუკეთესო და ტრადიციული კლუბი ვალენსია დღეს უდიდეს რეგრესს განიცდის და მეორე დივიზიონში დაქვეითების ერთ-ერთი მთავარი კანდიდატია. განსაკუთრებით მტკივნეული ამის მოსმენა ქართველი გულშემატკივრებისთვისაა, რადგანაც ღამურების კარს გიორგი მამარდაშვილი იცავს. რამ გამოიწვია ესპანელების ასეთი წარუმატებლობა და რა პერსპექტივა აქვს გიორგი მამარდაშვილს? #ახალიამბები #BusinessMediaGeorgia
125 წლის წინ მსოფლიოს საფეხბურთო სამყაროს უდიდესი გრანდი შეემატა მიუნხენის ბაიერნის სახით. რეკორდმაისტერი, როგორც ბავარიელებს უწოდებენ, გერმანული იდენტობისა და ფეხბურთის უმთავრესი სახეა, როგორც ეროვნულ ისე გლობალური მასშტაბით. აღსანიშნავია ისიც, რომ ღირებულების თვალსაზრისით ბაიერნი 5 უძვირეს კლუბს შორის ყოველთვის შედის და ეს იმის მიუხედავად, რომ მათ რიგებში ყველაზე ძვირად ღირებული ფეხბურთელები არ თამაშობენ. რის ხარჯზე მოახერხა ბაიერნმა ფინანსური სტაბილურობის შენარჩუნება და რა რეფორმები ტარდებოდა წლების მანძილზე ბავარიელების უმთავრეს გუნდში?